YDS sınav yerleri açıklandı! 2021 YDS sınav giriş belgesi alma işlemleri ÖSYM AİS sayfasında

4 gün önce 6

YDS sınav yerleri ÖSYM AİS sayfası üzerinden açıklandı. 18 Nisan’da gerçekleşecek olan sınava katılacak adayların sınav giriş belgeleri Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından erişime açıldı. Peki, 2021 YDS sınav giriş belgesi alma işlemleri nasıl yapılır?

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Yabancı Dil Sınavı bu yıl 18 Nisan 2021 tarihinde yapılacak. Sınava 10 günlük süre kala sınavların olacağı merkezler Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından açıklandı. Adaylar 18 Nisan’da katılacakları sınavın hangi merkezde olacağını sorgulamaya başladı.

YDS SINAV GİRİŞ BELGESİ ALMA ÖSYM AİS

ÖSYM AİS sayfası üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yapan kişiler sınav merkezlerine ulaşabilecekler. 18 Nisan’a kadar giriş belgesi alma işlemleri aynı sayfa üzerinden gerçekleştirilmeye devam edecek.

SINAV YERİ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ...

ÖSYM’den yapılan açıklamada “18 Nisan 2021 tarihinde uygulanacak olan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2021-YDS/1) adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 08 Nisan 2021 tarihinde saat 14.00'ten itibaren T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir. 18 Nisan 2021 tarihinde uygulanacak olan 2021-YDS/1 sınavı için adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.” denildi.

Tüm Makaleyi Okuyun