Daha Fazla

  Twitter CEO’sundan Önemli Bitcoin Kararı: Fiyat Haberle Sıçradı!

  Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) sağlam bir güç gösteriyor ve tüm zamanların en yüksek seviyesine oldukça yaklaşarak 62.000 dolar seviyelerini geçmek için yüzde 5 daha yükseldi. Yazım zamanı itibariyle BTC, yüzde 4.2’lik bir artışla 62.256 dolardan işlem görüyor ve piyasa değeri 1.16 trilyon dolar. Bu sırada Twitter CEO’su Jack Dorsey, yeni bir BTC planını duyurdu.

  BTC’de hareketlilik devam ediyor

  Zincir içi veri sağlayıcısı Santiment, uyuyan BTC’lerin giderek daha yüksek bir oranda hareket ettiğini bildiriyor. Santiment, açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

  Bitcoin Cuma günü 62,8 bin dolara sıçradı ve hareketsiz coin’ler cesaret verici derecede yüksek oranlarda dolaşmaya devam ediyor. BTC yatırımlarının ortalama yaşı düzleştiğinde, dolaşımın boğa koşusu için yeterince hareket ettiğini cesaret verici bir şekilde gösterir.


  Jack Dorsey Bitcoin madenciliği vagonuna atlıyor


  Sqaure Inc CEO’su Jack Dorsey, daha geniş Bitcoin ekosistemine atlamak istiyor. Square Inc, kullanımı kolay soğuk cüzdan donanımı inşa edeceğini açıkladıktan sonra, Jack Dorsey şimdi Bitcoin madencilik ekosistemine adım atıyor. 15 Ekim Cuma günü yaptığı duyuruda Dorsey şunları söyledi:

  Square, dünya çapındaki bireyler ve işletmeler için özel silikon ve açık kaynağa dayalı bir Bitcoin madencilik sistemi kurmayı düşünüyor. Bunu yaparsak, donanım cüzdan modelimizi izlerdik: toplulukla işbirliği içinde açıkta oluşturun.

  Bu Haber, Bitcoin Fiyatını 60.000 Dolara Gönderdi!BTC madenciliği yapıldıktan sonra kritik olacağını düşünüyor. Madencilik ne kadar merkezi olmayan olursa, Bitcoin ağı o kadar esnek hale gelir. Dorsey, madencilerin temel işinin, herhangi bir güvenilir üçüncü tarafa ihtiyaç duymadan BTC işlemlerinin yerleşimini güvence altına almak olması gerektiğini söylüyor.

  Dorsey, BTC madenciliğinin enerji tüketimine dikkat çekti

  Ayrıca Dorsey, madencilik sektörünün en acil sorununa, yani temiz enerji madenciliği çözümlerinin benimsenmesine de değindi. “Temiz ve verimli enerji kullanımına doğru ilerlemek, Bitcoin’in ekonomisi, etkisi ve ölçeklenebilirliği için harika. Enerji, silikon, yazılım ve entegrasyonda yenilik gerektiren sistem düzeyinde bir sorundur” diye ekledi.

  Bitcoin Milyarderinden, Türk Futbolcuya Coin Tavsiyesi!Square CEO’su, madenciliğin yalnızca bir güç kaynağına takılarak herkesin kolayca erişebilmesi gerektiğini ekliyor. Ekibinin bu konuda daha fazla çalıştığını kaydetti.

  Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

  Takip et

  Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

  Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

  Stay in the Loop

  Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

  Latest stories

  - Advertisement - spot_img

  You might also like...