Daha Fazla

  Tarihi Gelişme: SEC’ten Bitcoin ETF Onayı Geldi! Bitcoin Durmuyor

  Yeni bir ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) belgesine göre, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ilk vadeli işlemlere dayalı borsada işlem gören Bitcoin fonu (ETF), önümüzdeki hafta yayınlanacak.

  ProShares’in Bitcoin ETF başvurusu muhtemelen onaylandı

  Söz konusu borsa yatırım fonu, başvurusu bu yaz yapılan ProShares’in Bitcoin Strategy ETF’i oldu. Bugün ProShares, Bitcoin vadeli işlemleri ETF’inin bu belgedeki koşullar uyarınca 18 Ekim Pazartesi günü yayınlanmasının beklendiğini belirten yeni bir dosya sundu. Uzmanlara göre tarihin belirlenmiş olması, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun fonun başlatılmasını büyük olasılıkla onayladığını gösteriyor.

  altcoinKriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere belge, bugün SEC’in Invesco, VanEck ve Valkyrie gibi diğer firmalardan gelen başvuruların yanı sıra bu başvuruyu incelediğini bildiren Bloomberg tarafından bekleniyordu. ProShares’in fonu, Bitcoin vadeli işlemlerine dolaylı olarak maruz kalınmasını sağlar. Şirketin dosyalamasında şu şekilde açıklanıyor: “Fon, öncelikle Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine yönetilen yatırım yoluyla sermaye takdiri sağlamayı amaçlamaktadır. Fon doğrudan Bitcoin’e yatırım yapmıyor.”

  ETF’ler neden önemlidir?

  ETF’ler, yatırımcıların, bir varlığı fiilen elinde tutmadan bir varlığın değerini izleyen bir fona yatırım yapmalarına izin verir. Bu durumda yatırımcılar, FTX veya BitMEX gibi vadeli işlem borsalarını kullanmadan Bitcoin vadeli işlemlerinin fiyatını izleyen bir fona yatırım yapabilirler. ProShare’in fonu, Bitcoin’in kendisinin fiyatının aksine Bitcoin vadeli işlemlerinin fiyatını takip edecek, bu da gerçek bir Bitcoin ETF olmadığı anlamına geliyor.

  VanEck'in Bitcoin ETF Başvurusu İçin Kritik Süreç Başladı: SEC'nin Kararı Vermesine 45 Gün Kaldı!Bitcoin ETF’lerini onayladı. Ek olarak, bazı yetki alanlarında borsada işlem gören ürünler (ETP’ler) kullanıma sunulmuştur. Grayscale’in çeşitli kripto tröstleri gibi diğer fonlar da kurumsal yatırımcıları cezbetmektedir.

  Bitcoin fiyatı yükseliş yaşadı

  Bu haberlerin ardından Bitcoin, 2020’nin Nisan ayından bu yana görülmeyen seviyeleri gördü ve 62.000 doları aştı. CoinMarketCap verilerine göre gece saatlerinde 62.600 doların üzerine çıkan kripto para birimi, yazım sırasında 62.057 dolardan el değiştiriyor.

  Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

  Takip et

  Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

  Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

  Stay in the Loop

  Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

  Latest stories

  - Advertisement - spot_img

  You might also like...