Sercan Çekmen kimdir? Kaç yaşında olduğunu açıkladı

5 gün önce 3

1993 doğumlu olan futbolcu, yaşından büyük gösterdiği için sosyal medyada çok konuşulanlar arasına girerken, alt liglerin Roberto Carlos'u olarak gösterilen sol bek Fanatik'e konuştu.

Yaşım ne küçük ne büyük. Doğum tarihim neyse o 03.01.1993! Ben de büyük müyüm diye merak ettim doğduğum hastaneye gittim. Orada doğum kayıtlarına baktırdım doğru yani. Eksik ya da fazla yok.

19 yaşında profesyonel olup 2. Lig'de oynamıştım sonra şanssız bir sakatlık yaşadım ve askere gitmeye karar verdim. Herkes bedelli yapıyor ben 12 ay askerlik yaptım. Zaten saçımın, sakalımın beyazlama hikayesi oradan geliyor. Askerde her gün tıraş oluyoruz. Uzamadan kesiyoruz. Askerlikteki 12 aylık sürecim beni çok yıprattı. Hem futboldan uzak kaldım, hem sakattım. Askerden sonra tekrar futbol oynayabilecek miyim, başka bir iş yapabilecek miyim hep bunları düşündüm. Futbolcu her işi yapamaz. Bu işin açığı... Askerden geldim, saçım sakalım uzamaya başladı. Ben inanamadım kendime çok şaşırdım. Saçım sakalım beyazlamıştı. Stresten oldu muhtemelen. Birazda ırsi ailede de var bizim.

Sosyal medyadaki yorumlarla ilgili neler söylemek istersin?

Spor camiası dışındakilere gülüp geçtim ama bizim camiadan olan küçük kardeşlerimize şunu söylemek istiyorum. Bizden büyük abilerimiz hep şunu söylerdi "Sizin gibi gençler futbolda varken ben daha çok futbol oynarım. Ben 40'a kadar oynarım" derlerdi. Ben de aynı şeyi onlara söyleyeceğim. Onlar gibi gençler varken Görünüşüme aldanmasınlar, gelsinler maçlarımızı izlesinler bir daha yorumlasınlar. Onlar gibi gençler varken, ben 40'a kadar oynarım yani...

"Biz de paranız kalmaz diyorlar"

Amatör liglerde sözleşme olmadığı için, geçim problemi bir yandan ödemeler gelecek mi gelmeyecek mi bir yandan, alt liglerde meşhur bir cümle vardır. Tüm yöneticiler söyler bunu. Yerine getiren de var getirmeyen de var. "Bizde paranız kalmaz" biz de bazen esprisini yaparız. Bak kalmadı cebimizde para yok. Cumalar meşhurdur bizde. Prim cuma gelecek. Maç başı cuma gelecek. Sözünü tutanlar var tabi ama sözünü tutmayanlar da çıkıyor. Bu camia küçük. Onlarla da helalleşiyoruz bir şekildi.

Tüm Makaleyi Okuyun