Daha Fazla

  Santiment’e Göre Piyasadaki Düşüş, Alıcıların İlgisini Arttırdı!

  Santiment, yayınladığı yeni analizde, Eylül ayının başından bu yana görülen “dipten satın al” ifadesinin de yardımıyla Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) fiyatının daha kolay destek bulduğunu belirtti. Firmanın yaptığı analizlerin, düşüşler esnasında yayınladığını da belirterek, firmanın açıklamalarını sizin için özetleyelim.

  “Bitcoin yaklaşık bir saat önce 43.500 dolara kadar düştü ve Ethereum 3.540 dolara düştü. Ancak fiyatlar, 3 ayın en büyük ‘dipten satın al’ ilgisinin artışıyla birlikte sıçradı.”

  Santiment, üç adet merkezi olmayan finans (DeFi) odaklı kripto para hariç, ilk 100 kripto para listesinin tamamının, dijital varlık piyasasından yaklaşık 600 milyar doların tasfiye edildiği, piyasanın çöktüğü gün önemli ölçüde darbe aldığını belirtti.

  Santiment, piyasa katalizörlerinin COVID-19 pandemisine yönelik duyarlılığı ve ayrıca “uzun” ve “kısa” arasındaki oranı içerdiğini de ekledi.

  “ATOM, NEAR ve DFI istisnaları dışında, kriptodaki en büyük 100 varlık, tüm piyasalar kırmızı renkteydi (düşüş). Bu hafta sonu, izlenmesi gereken önemli faktörler, küresel pandemi korkuları ve dipten satın alan tüccarlar ile piyasaları açığa alma arasındaki oran oldu.”

  Dipten satın aldığını halka açık olarak açıklayan önemli bir oyuncu ise El Salvador hükümeti oldu. Ülkenin cumhurbaşkanı Nayib Bukele, satın alma işlemini Twitter’dan duyurdu.

  “El Salvador az önce dipten satın alım yaptı! 48.670 dolar ortalama ile 150 BTC satın aldık.” açıklaması yapıldı.

  Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

  Stay in the Loop

  Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

  Latest stories

  - Advertisement - spot_img

  You might also like...