Daha Fazla

  Piyasalardaki Olumsuz Hava Bu Altcoini Etkilemedi ve Devasa Yükseliş Yaşadı

  3 Aralık Cuma günü geç saatlerde yaşanan büyük bir düzeltmenin ardından kripto piyasası toparlanma belirtileri göstermeye başladı. Ancak, kendini en hızlı kurtaran altcoin olan Terraform Labs’ın yerel kripto para birimi Terra (LUNA) oldu.

  Terra (LUNA) şu an 76.43 dolardan işlem görüyor ve %41’in üzerinde yükseliş yaşadı. Toplam piyasa eğeri 29 milyar doları geçen altcoin, öncelikle 10. sıradaki Dogecoin’in devirdi ve hızını koruyup Polkadot‘u (DOT) da devirerek, en değerli kripto para sıralamasında 9. sıraya çıktı.

  LUNA kripto para birimi, son birkaç haftadır Bitcoin’den daha iyi performans gösteriyordu. Haftalık grafiklerde Bitcoin karşısında %64’ten fazla değer kazandığı da görülmüştü.

  LUNA’daki fiyat artışı, merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarında LUNA coinin artan kullanımının ortasında geldi. Ayrıca, Terra blok zincirinde gerçekleşen geliştirme faaliyetinde keskin bir artış var.

  Terra, DeFi Sektöründe Büyüyor!

  Terra blok zinciri, merkezi olmayan finans (DeFi) alanında en çok aranan platformlardan biri olmaya devam ediyor. Terra protokolü, merkezi olmayan bir finans (DeFi) ekosisteminde faydalı olan itibari paraya sabitlenmiş sabit paraları dağıtma algoritması üzerinde çalışır. Terraform’un DeFi ekosistemi, Pylon, Mirror ve Anchor gibi popüler uygulamaları içermekte.

  Ayrıca, DeFi Llama tarafından açıklandığı gibi Terra, toplam değer kilitli (TVL) içinde üçüncü en büyük blok zinciri olarak ön plana çıkıyor. Terra (LUNA) fiyatıyla birlikte, platforma kilitlenen toplam değer 13,86 milyar dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. TVL açısından, Terra şu anda Ethereum ve Solana’dan sonra üçüncü. Popüler kripto gazeteci WuBlockchain’in açıkladığı gibi:

  “DeFi Llama’ya göre, Terra’da kilitli toplam değer, Avalanche ve Solana’yı geçerek üçüncü sırayı alarak yeni zirvelere ulaşmaya devam ediyor. Son 7 günde, Terra-TVL %42.9 büyüdü. Terra Token Luna da düşüşü çabucak toparladı ve yeni bir rekor kırdı.”

  Tüm bunlar, Terra’nın DeFi alanında hakim bir güç olarak ortaya çıktığının açık işaretleridir. Terra’nın daha fazla kazanç sağlayıp sağlayamayacağını ve piyasa değeri açısından Solana’yı geçip geçemeyeceğini görmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.

  Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

  Stay in the Loop

  Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

  Latest stories

  - Advertisement - spot_img

  You might also like...