Daha Fazla

  Piyasalar Çakıldı! Bitcoin (BTC) Dakikalar İçerisinde 43.500 Dolara Düştü!

  Kripto dünyası büyük bir şok içinde, Bitcoin (BTC) yaklaşık otuz dakika içerisinde 52.000 dolar seviyelerinden 43.500 dolar seviyelerine geriledi ve %16 değer kaybetti. Bazı borsalarda fiyatın çok daha düşük seviyelere gerilediği de görüldü.

  Bitcoin (BTC) dip seviyeden sekti ve fiyatını 47.000 dolar civarına çıkarmayı başardı.

  Ethereum ve altcoin piyasaları, BTC’nin ani düşüşünü takip etti ve Ethereum (ETH) aynı zaman diliminde 3.983 dolardan 3.497 dolara düştü.

  Analitik firması Coinglass’a göre çöküş, kripto pazarında 2,41 milyar dolarlık tasfiyeyi tetikledi.

  Bitcoin boğası ve tüccar Tone Vays, 43.500 doların BTC için dip olup olmayacağını söylemek için henüz çok erken olduğunu belirtti.

  “Bu, [43.500 dolarlık seviye] nihai bir dip olabilir mi? Umarım öyledir, ama şu anda buna dair yeterli kanıtımız yok. Daha fazla zaman vermemiz gerekiyor.”

  Vays, yükseliş eğiliminde olduğunu ve şimdi BTC’nin hızla 50.000 dolarlık bölgeye geri dönüp dönemeyeceğini görmek için daha fazla zamana ihtiyacımız olduğunu belirtti.

  “Teknik olarak, kırılma bölgesine kadar tüm yolu toplamalıyız. Bu büyük bir düşüş yaşadık. Ama şu anda, açıkçası düşüşten çok yükseliş eğilimindeyim.

  Bir ticaret yarışmasında olsaydım, “kısa (short)” olmaktansa “uzun (long)” oynamayı tercih ederdim… Genel olarak, piyasalar bu şekilde dibe vurur. Umarım bazı insanlar bu dip seviyeden satın almıştır. Ben, gerçekten satın aldım.”

  Vays’e göre, uzun vadeli zaman dilimlerine bakıldığında, Bitcoin genel boğa eğilimini geçersiz kılamadı.

  “Burada hala genel bir boğa piyasasındayız. Ayı piyasasına girme tehlikesinde değiliz, bu yüzden boğa piyasası sırasında herhangi bir zamanda açığa almamalıyız… Haftalık grafik, uzun vadeli hareketli ortalamada iyi görünüyor, bu yüzden bu hareketi tuttuğumuzdan emin olalım yeterli.”

  Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

  Stay in the Loop

  Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

  Latest stories

  - Advertisement - spot_img

  You might also like...