Muhtarlar doğa için yarıştı, ödüller Kartallı çocukların oldu

5 gün önce 4

Özgür GÜVENÇ

İSTANBUL(Anayurt) - Sıfır atık bilincini geliştirmek ve evsel atık yağları geri dönüşüme kazandırmak amacıyla Kartal'da başlattılan “Muhtarlarımız Yarışıyor” kampanyası sonlandı. Tablet ile ödüllendirilen muhtarlar, kazandıkları tabletleri ihtiyaç sahibi çocuklara hediye ettiler. Yarışma sonucunda birinci olan Uğur Mumcu Mahallesi Muhtarı Soner Eker üç tablet, Çavuşoğlu Mahallesi Muhtarı Arif Koç iki tablet, Cevizli Mahallesi Muhtarı Memiş Dikilidaş bir tablet ile ödüllendirildi. Üç mahallenin muhtarı örnek bir davranışta bulunarak kazandıkları tabletleri, uzaktan eğitim sürecinde tableti olmayan ihtiyaç sahibi çocuklara hediye etti.

Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün; evsel atık yağların çevreye, insanlara, hayvanlara ve şehir altyapısına zarar vermeden, doğaya karışmadan geri dönüştürülmesi amacı ile 1 Ekim 2020 – 15 Mart 2021 tarihleri arasında başlattığı kampanya kapsamında, Kartal’da bulunan 20 mahalle muhtarı temiz bir çevre için yarıştı.

Ev ve işyerlerinden 5 ay boyunca topladıkları atık yağları, Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne teslim eden mahalle muhtarlardan en çok atık yağ toplayan üç kişiye, tablet ödülü verildi. Tabletler Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Tozkoparan tarafından teslim edilirken, belediye meclis üyeleri Aysel Yücel ve Gülay Boyraz da muhtarları çalışmalarından dolayı kutladılar..

Tüm Makaleyi Okuyun