Kripto dünyasında yakından takip edilen stratejist ve tüccar Michaël van de Poppe, piyasa değerine göre en büyük kripto varlığı Bitcoin’in ayı bölgesine geçip, geçmediğine ilişkin görüşlerini ve analizlerini paylaştı.

Yakın zamanda yaşanan derin fiyat çekilmesinden saatler önce, Michaël van de Poppe, Twitter hesabından Bitcoin’in sert bir şekilde düzeltilmesini ve boğa piyasasının bittiğine dair bir izlenim bırakmasını beklediğini söylemişti.

“Senaryo çok basit.

  • İnsanlar Aralık ayında bir boğa koşusu bekliyorlardı. Bu gerçekleşmiyor.
  • O zaman bırakalım da market buna göre kendini düzeltsin.
  • İnsanlar en düşük seviyede (yaklaşık 47.000 dolar-50.000 dolar) bir ayı piyasası bekleyecekler.
  • Piyasaları kontrol edin ve herkesi geride bırakın.
  • İşte süper döngü!”

50.000 doların altında Bitcoin ticarete rağmen Van de Poppe, Bitcoin‘nin (BTC) hala bir boğa piyasasında olduğunu söylüyor ve düzeltmenin artık sona erdiğine inandığını vurguluyor.

“Genel olarak, bu, piyasalarda standart %30-40’lık bir düzeltmenin en düşük seviyesi olmalıdır. Bununla birlikte, piyasalarda çok büyük miktarda kaldıraç olduğu için Bitcoin’de son birkaç yılda düzeltmeler çok kötü.

Bu sayede aşmış oluyoruz. Ama her şey yolunda, şimdi yapılmalı.”

Grafiklere bakıldığında Van de Poppe, Bitcoin’in “V şeklinde” bir geri dönüş veya BTC’nin önümüzdeki yılın başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolar civarında tekrar ziyaret edeceği keskin bir ralli başlatması için iyi bir şans olduğunu söyledi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.