Daha Fazla

  Meme Coinler için Yükseliş Yolda Olabilir mi? Meme Coinlerde Son Durum Ne?

  Tıpkı büyük sermayeli coinler gibi, piyasadaki meme coinlerin de durum son birkaç saattir çok zor durumda. Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) aslında son 7 güne kıyasla son bir günde daha fazla değer kaybetti.

  Büyük düşüşe rağmen, her iki meme coinin de baskı sırasında toparlanma belirtileri gösterdiği görüldü. Aşağıda ekli çizelgeden görülebileceği gibi, son üç saat bu iki kripto para için oldukça iyi geçti.

  DOGE arada geçen üç saatte, iki yeşil mum kaydetmeyi başardı. SHIB ise aynı zaman diliminde üç tane yeşil mum gösterdi ve toparlanmayı daha somut bir şekilde gösterdi.

  İlginç bir şekilde, hacimleri de (mumların altında gösteriliyor) son birkaç saat içinde oldukça yüksek seviyeler. Böylece, adil bir katılımcı payının gerçekten de “dipten satın almaya” başladığını belirtmek mümkün.

  Bu Bir Yükseliş Belirtisi Olabilir mi?

  Bir haftadan kısa bir süre önce SHIB, alçalan kanalının üzerine çıktı ve ardışık yeşil mumlar kaydetti. Ancak hemen ardından değer kaybetti. Geriye dönüp bakıldığında, son düşüş çok derin görünmüyordu.

  Günlük grafikte SHIB, yazı yazılırken %61.8 Fibonacci seviyesinin biraz altında işlem görmeye devam ediyordu. Önümüzdeki birkaç saat içinde yeşil mumlar göstermeye devam ederse, destek olarak 0,00003798 doları geri almayı başarabilir.

  Ancak bunu başaramazsa, SHIB 0.00002413 dolarlık düşük bir seviyeye kadar düşebilir. Böyle bir senaryoda; ayılar, boğalar üzerinde kontrol sahibi olmayı başarırsa, HODL’cılar (coini tutmayı tercih edenler) bu coinin 0.00000648 dolar civarında herhangi bir seviyeyi tekrar ziyaret etmesini bekleyebilirler.

  DOGE’nin beklentileri ise aksine biraz daha kasvetli görünüyordu. Geçen gün boyunca, en büyük meme coin desteğinin çoğunun altında kırıldı ve Temmuz ayında kaydedilenleri anımsatan bir seviyede işlem gördü. Günün erken saatlerinde, aslında, en son Nisan ayında görülen düşük bir seviyeye geriledi.

  Dolayısıyla, DOGE için düşüş trendi grafiklerinde devam ederse ve 0.158 dolar destek seviyesinin altına düşmeyi başarırsa, 0.101 dolara kadar düşebilir.

  Bununla birlikte, daha düşük zaman diliminde yeşil mum trendini korumayı başardı, yavaş yavaş kayıplarını ortadan kaldırabilecek ve 0.182 doları geçtikten sonra tekrar 0.2 dolara geri dönecekti.

  Topluluğun Gözde Evcil Hayvanları

  Kabul edelim, topluluk genellikle meme coinlerin iyileşmesine yardımcı olmada kilit bir rol oynar. Yazma sırasında, Santiment’ten gelen duygu verileri oldukça ilginç bir trend yansıtıyordu.

  Son birkaç saat içinde, DOGE’nin sosyal medyadaki sözleri genel olarak olumlu oldu. Aslında, olumlu duygu, olumsuz duyguyu gölgede bırakmayı başardı. Eğilim aynı yöne giderse, topluluk üyeleri, fiyat tablosundaki durgunluğa rağmen, DOGE’nin toparlanmasına başarılı bir şekilde yardımcı olabilir.

  SHIB’de de benzer bir eğilim gözlendi. Şimdi, bu aslında topluluk üyelerinin son birkaç saat içinde olanlara rağmen hala hem DOGE’yi hem de SHIB’yi desteklediği anlamına geliyor.

  Meme coinler genellikle Bitcoin ve diğer büyük sermayeli altcoinlerin önceden çizdiği yolu takip etseler de, yakın geçmişte bu eğilime birçok kez meydan okumayı başardılar. Dolayısıyla, bu aşamada daha geniş piyasanın durumundan bağımsız olarak, bu iki coinin şaşırtıcı piyasa katılımcıları olabilir. İyileşme ihtimalleri, bu noktada kendi düşüş trendlerine devam etme ihtimallerinden biraz daha ağır basıyor gibi görünüyor.

  Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

  Stay in the Loop

  Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

  Latest stories

  - Advertisement - spot_img

  You might also like...