Daha Fazla

  Kripto Para Piyasasının En Acımasız Düşüşü, Bazı Yatırımcılar için Yatırım Fırsatı Yarattı!

  Kripto para piyasası, 2021’in en acımasız düzeltmelerinden birine tanık oldu ve piyasadaki varlıklar bir düzeltme aşaması sonrası yükselişe doğru geçmeye başladığı düşünülürken, çok kısa bir süre içerisinde ‘çakıldı’.

  Bitcoin (BTC) 43.000 dolar civarında bir düşüş kaydederken, Ethereum (ETH) 3.500 dolar civarına bir düşüş yaşadı. Bununla birlikte, bu düşüşlerin gerçekleştiği sırada, bazı yatırımcılar ‘dipten satın almak’ için fırsat kolluyor. On-Chain (Zincir üstü) veri sağlayıcısı Santiment’in bildirdiği gibi:

  “Bitcoin yaklaşık bir saat önce 43.500 dolara kadar düştü ve Ethereum da 3540 dolara düştü. Bununla birlikte, fiyatlar üç ayın en büyük #buythedip (dipten al) faiz artışıyla sıçradı. Daha büyük paydaşlar arasında yenilenen COVID-19 endişeleri hikayeyi tamamlayan bir öğe.”

  El Salvador Başkanı Nayyib Bukele, Bitcoin düşüşünde satın almak için zaman kaybetmedi. Yaklaşık 48.700 dolar seviyelerinde 150 Bitcoin  satın aldığını duyurdu.

  Omicron Korkusu Küresel Piyasaları Yakaladı

  Omicron olarak adlandırılan COVID-19 varyantının son zamanlarda yayılması, dünya çapında ekonomik yeniden açılma konusunda şüpheler uyandırdı. Bu, küresel piyasayı büyük bir baskı altına sokarak yatırımcıları güvenli liman varlıklarına yönelmeye zorladı. Singapur’da kripto borsası Luno ile Asya Pasifik’in başkanı Vijay Ayyar şunları kaydetti:

  “Piyasalar, birçok ülkede vakaların ortaya çıkmasıyla birlikte, Omicron etrafındaki tüm belirsizlikler piyasaları daha da fazla etkiledi. Bunun ekonomiler ve piyasalar için ne anlama geldiğini ve dolayısıyla belirsizliği söylemek şu an zor.”

  Bugünkü fiyat düzeltmesinin bir sonucu olarak, daha geniş kripto pazarlarından 2 milyar dolardan fazlası birkaç saat içinde tasfiye edildi.

  $2.2b liquidated in 12h.

  Bitcoin OI plunged 25% pic.twitter.com/1QFCeX1rMp

  — Lex Moskovski 🐙 (@mskvsk) December 4, 2021

  Bitcoin vadeli işlemleri Açık İlgi (OI) de, sadece bir saat içinde 3,3 milyar dolarlık şaşırtıcı bir OI’nin kapanmasıyla önemli ölçüde düştü. Bu, tüm açık sözleşmelerin yaklaşık %17’siydi.

  Bitcoin açık pozisyonunun soğuması, fiyatın iyileşmesine yol açacak şekilde sağlıklı olabilir. Glassnode’da lider zincir analisti olan Checkmate.btc, piyasanın toparlanmasını bekliyor ve yatırımcıların bu noktada panik yapmamasını öneriyor.

  By the way –> hang in there.

  Don’t get shaken out here, the damage is already done, and the market WILL recover from today’s red candle in due course.

  Sit tight, you got that!#Bitcoin https://t.co/d3DbTutsXR

  — _Checkmate.btc 🔑⚡🦬🌋checkonchain.com🌋 (@_Checkmatey_) December 4, 2021

  Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

  Stay in the Loop

  Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

  Latest stories

  - Advertisement - spot_img

  You might also like...