Daha Fazla

  Kripto Para Borsası Bitmart Hack’lendi: “Milyon Dolarlık Kayıp”

  Kripto piyasası ivme kaybederken ve yatırımcılar yeniden paniğe kapılırken, bir grup bilgisayar korsanı kripto para borsası Bitmart’ı hedef alarak kullanıcıların endişelerini daha da artırdı.

  Pazar günü erken saatlerde, Bitmart Kurucusu ve CEO’su Sheldon Xia borsanın hack’lendiğini doğruladı ve şunları kaydetti:

  “ETH sıcak cüzdanlarımızdan biri ve BSC sıcak cüzdanlarımızdan biriyle ilgili büyük ölçekli bir güvenlik ihlali belirledik. Şu anda hala olası yöntemler üzerinde çalışıyoruz. Bilgisayar korsanları, yaklaşık 150 milyon dolar değerindeki varlıkları çekmeyi başardı.” 

  Buna karşın, güvenlik araştırmacıları PeckShield, çeşitli varlıklarda toplam 200 milyon dolarlık bir kayıp yaşandığını tahmin etti. Araştırmacılara göre,

  “Toplam tahmini kayıp: yaklaşık 200 milyon (Ethereum’da ~100 milyon ve BinanceChain’de ~96 milyon). (Daha önce sadece Ethereum’daki kaybı sayıyorduk). Ve işte BinanceChain’de etkilenen varlıkların/tutarların listesi.” 

  Total estimated loss: ~200M (~100M on @ethereum and ~96M on @BinanceChain ). (Previously we only counted the loss on @ethereum). And here is the list of affected assets/amounts on @BinanceChain pic.twitter.com/cXXApDFtd7

  — PeckShield Inc. (@peckshield) December 5, 2021

  Bilgisayar korsanları Binance Coin [BNB], Safemoon ve BPay gibi 20’den fazla token’a saldırdı, ancak meme-coin’ler de etkilenenler arasındaydı – BabyDoge, Floki ve Moonshot’ı gibi.

  Xia’ya göre, borsa şu anda bir güvenlik incelemesi yürütüyor. Protokoller göz önüne alındığında, para çekme işlemleri bir sonraki duyuruya kadar askıya alındı. CEO bir güncelleme notu yayınladı:

  “Şu anda, bir sonraki duyuruya kadar para çekme işlemlerini geçici olarak askıya alıyoruz. Bu durumda anlayışınız ve sabrınız için yalvarıyoruz. Çok teşekkürler.”

  Peckshield Cumartesi günü saldırıya dikkat çekmişti ve kaybedilen miktarın Ethereum blockchain’i üzerinden 100 milyon dolara yakın olduğunu tahmin etmişti. Ancak, daha derine indikçe, araştırmacılar borsanın BSC rezervlerinin de tükenmekte olduğunu ve bunun da 96 milyon dolara yakın olduğunu kaydetti. Peckshield, bunun bilgisayar korsanları için “transfer-out, swap, and wash” gibi basit bir uygulama olduğunu gözlemledi.

  Stay in the Loop

  Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

  Latest stories

  - Advertisement - spot_img

  You might also like...