Daha Fazla

  “Korkuyu Artırmalı” 5 Analist, Altın Beklentilerini Paylaştı!

  Altın vadeli işlemleri Cuma günü düşüşle kapandı ve ABD ekonomisinin Eylül ayında beklenenden çok daha az iş yarattığını ortaya koyan ABD Çalışma Bakanlığı istihdam verilerinin ardından görülen önceki kazanımları geri verdi. Kıymetli metal fiyatı, geçen ay yaratılan beklenenden daha az sayıda istihdamın, Federal Rezerv’in tahvil alımlarını yakında kısma kararı verme olasılığını düşürmesi nedeniyle 1.780 dolar seviyelerinde destek bulmuştu. Ardından 1.757 dolar seviyelerine yeniden geriledi.

  QGLDX yöneticisi: ABD istihdam verileri, altını destekleyebilir

  Ekonomi Eylül ayında yalnızca 194.000 yeni iş yaratarak üst üste ikinci hayal kırıklığı yaratan artışı işaret etti. The Wall Street Journal tarafından ankete katılan ekonomistler, 500.000 yeni iş öngörüyordu. Altın Külçe Strateji Fonu QGLDX’in ortak portföy yöneticisi Jason Teed, tarım dışı istihdam verilerinin “beklentilerin oldukça altında geldiğini” söyledi ve ekledi: “… bu da Fed’in istediği şekilde tahvil alımını azaltmasının daha zor olabileceğini gösteriyor. Düşük oranlar metali desteklediğinden, bu da altın için destek olabilir.”

  5 Analist: Altın Fiyatı, Hafta İçinde Bu Seviyeleri Görebilir!ABD dolarının zayıflaması ve reel getirilerin “negatif bölgeye doğru daha da derinleşmesi” nedeniyle verilerin ardından altın fiyatının seansın en yüksek seviyelerine yükseldiğini söyledi. Bununla birlikte, raporu sindirdikten sonra, analiste göre, “altın yatırımcıları, tahvil alımını azaltma duyurusunun gelme olasılığının Kasım ayında hala devam edeceğini ve fiyatlandırma baskılarının hala yüksek olduğunu ve bunun gelecek yıl daha yüksek faiz oranlarını dikte edebileceğini çabucak fark ettiler.”

  AvaTrade analisti: Veriler, tahvil alımının azaltımının şu an gerekli olmadığını ortaya koydu

  Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere dün TSİ 15.00 civarında altın ve gümüş mütevazı bir şekilde yükseldi. Bu yükseliş, ABD Hazine tahvillerinin aylardır görülmeyen en yüksek seviyelerine yükselirken, doların biraz daha güçlü olduğu bir ortamda gerçekleşti. Uzmanlara göre daha güçlü bir dolar ve artan getiriler normalde külçe alımını azaltır, çünkü para birimindeki güç, varlığı denizaşırı alıcıları nispeten daha fazla masrafa sokabilir.

  3 Kez Bilen Analistten Altın İçin Zirve Tahmini: Çok Yakında!

  Warwick Valley Financial Advisors Başkanı: Altın, stagflasyon ortamlarında parıldar

  Warwick Valley Financial Advisors Başkanı Ken Ford, “Hayal kırıklığı yaratan istihdam verileri, yavaşlayan bir ekonomiye işaret ediyor, ancak daha da kötüsü, veriler azalan bir katılım oranı gösteriyor ve bunun üzerine şirketler daha yüksek ücretler ödemek zorunda kalıyor – bu, yatırımcıların stagflasyon korkusunu artırmalıdır. Altın, geçmiş stagflasyon ortamlarında parıldayan birkaç varlıktan biri,” ifadelerini kullandı.

  Analist, Altın Fiyatları İçin Kısa, Orta ve Uzun Vadeli Tahmin Yaptı!

  Altının iyi bir enflasyon koruması olmadığı yönündeki son eleştirilerin “asılsız” olduğuna ve altın fiyatlarının son 20 yılda yüzde 500’ün üzerinde ve son zamanlarda yüzde 70’e yakın ralli yapmasına rağmen değerli metalin saygı kazanmayı başaramadığına inanıyor.

  Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

  Takip et

  Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

  Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

  Stay in the Loop

  Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

  Latest stories

  - Advertisement - spot_img

  You might also like...