Kılıçdaroğlu'na yeni makam aracı istendi

1 hafta önce 3

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için TBMM'den yeni makam aracı talep edildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için TBMM'den yeni bir makam aracı istendi.

Halihazırda 2 makam aracı olan Kılıçdaroğlu'na yeni bir araç tahsisinin istenmesi dikkat çekti.

3. MAKAM ARACI İSTENDİ

Medyada ofislerine minibüsle, bisikletle gitmekle övünen CHP'li belediye başkanlarının, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'na 3. makam aracının tahsisinin istenmesiyle ilgili ne düşündükleri merak ediliyor.

Kılıçdaroğlu na yeni makam aracı istendi #1

ENGİN ALTAY'IN İMZASIYLA, "GRUP BAŞKANI" OLARAK İSTEDİLER

CHP’nin tahsis ettiği, biri 2 milyon lira değerinde iki makam aracı olan Kemal Kılıçdaroğlu'na, grup başkanı olarak TBMM'den de araç istendi. Araç talebi CHP Grup Başkanvekili Engin Altay imzasıyla Meclis’e ulaştı.

Kılıçdaroğlu’nun halen Mercedes S-350 ve Mercedes Vito’su var.

Meclis, grup başkanlarına Audi A6 tahsis ediyor.

Kılıçdaroğlu na yeni makam aracı istendi #2

"ARABA SALTANATINA SON VERECEĞİZ" DEMİŞTİ

En son kendisine 2 milyon liralık bir makam aracı verilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı 'Ekonomik Reform Paketi'ni eleştirerek şunları söylemişti:

"Türkiye, bu ekonomik buhrandan nasıl çıkar? Bir, kamuda israfa derhal son vereceğiz ve bunu tek tek açıklayacağız: Bakanlıklar ve pek çok kamu kuruluşu kiralık binalarda oturuyorlar. Niye kira ödüyoruz? Bütün bakanlıklar ve kamu kuruluşları kendi binalarında oturacak. Araba saltanatına son vereceğiz. Herkesin altında bir değil, üç değil... Ne yapıyorsunuz siz? Fakir fukaranın açlıktan nefesi kokuyor, bunların altında lüks arabalar. Bitireceğiz. Döviz garantili işler, ivedilikle Türk lirasına çevrilecek. Buna en çok kamyon şoförleri memnun olacak."

Tüm Makaleyi Okuyun