Daha Fazla

  Jack Dorsey: Square Dünya Çapında Bir Bitcoin (BTC) Madenciliği Sistemi Kurmayı Düşünüyor

  Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, Twitter hesabı üzerinden oldukça önemli bir duyuru gerçekleştirdi.

  Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

  Dorsey yaptığı açıklamada, Square’in dünya çapındaki kullanıcılar için Bitcoin madenciliği sistemi kurma üzerinde düşüncelere sahip olduğunu açıkladı.

  Square is considering building a Bitcoin mining system based on custom silicon and open source for individuals and businesses worldwide. If we do this, we’d follow our hardware wallet model: build in the open in collaboration with the community. First some thoughts and questions.

  — jack⚡️ (@jack) October 15, 2021

  Jack Dorsey, konuyla ilgili ayrıntıları da flood olarak paylaştı. Dorsey’in paylaşımından satır başları şu şekilde:

  “Square, dünya çapındaki bireyler ve işletmeler için açık kaynağa dayalı bir Bitcoin madencilik sistemi kurmayı düşünüyor.

  Madencilik daha fazla dağıtılmalıdır. Bir madencinin temel işi, üçüncü taraflara ihtiyaç duymadan işlemleri güvenli bir şekilde halletmektir. Ağ ne kadar az merkezi olursa Bitcoin ağı o kadar esnek hale gelir.

  Madencilik daha verimli olmalı bu sebeple temiz ve verimli enerji kullanımına yönelmeli.

  Madencilik şu anda herkes için erişilebilir değildir. Bitcoin madenciliği, bir teçhizatı güç kaynağına takmak kadar kolay olmalıdır. Günümüzde bireylerin kendileri için bir madenci çalıştırmanın karmaşıklığının üstesinden gelmeleri için yeterli teşvik yok.”

  Stay in the Loop

  Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

  Latest stories

  - Advertisement - spot_img

  You might also like...