Daha Fazla

  Ethereum (ETH) Rakipleri Solana (SOL) ve Avalanche (AVAX) için Sırada Ne Var?

  Tanınmış kripto analisti Nicholas Merten, Ethereum (ETH) ticaret çiftine karşı yığılmış iki Katman-1 dijital varlıkları inceledi.

  Analist, akıllı sözleşme platformları Avalanche (AVAX) ve Solana (SOL) nereye gittiğine ilişkin görüşlerini paylaştı.

  Merten’e göre, Ethereum’un son yıllardaki daha büyük başarısı onu Bitcoin’den daha iyi bir barometre yaptığından, ABD doları veya Bitcoin (BTC) yerine her iki coini de ETH karşısında yorumlamak çok daha iyi olacaktır.

  “Projenizin, piyasadaki rakiplerini geride bırakıp, bırakmadığını görmek istiyorsanız, Ethereum’a bir göz atmanız gerekir. ETH, bu alandaki en büyük ikinci kripto para birimidir ve 2019’dan bu yana yalnızca bu döngüde Bitcoin’i yaklaşık %380 ila %400 oranında geride bırakmıştır.

  Bu yüzden Ethereum’u geride bırakan “oyunları (projeleri)” bulabilmek istiyoruz çünkü Ethereum gerçekten sağlam bir bahis. Orta riskli, orta ödüllü gerçekten iyi bir oyun.”

  AVAX’ı inceleyen analist, altcoin’in son birkaç aydaki büyük rallisinden sonra ETH’ye karşı AVAX için yerel bir zirvenin olabileceğini belirtti.

  “Avalanche, Ethereum’a karşı olağanüstü iyi iş çıkardı. Ağustos’tan beri buraya bir göz atarsanız, Ethereum’a karşı % 422 arttı. Buradaki (son) geri çekilmeden sonra bile harika bir ralli devam ediyor.

  Bu grafiğe baktığımda kesinlikle Ethereum’a karşı iyi performans gösteren bir varlık görmek hoşuma gidiyor, ancak tarihsel olarak bu aralığa [0.034 ETH veya 139.21 dolar] her geldiğinde, fiyat aşağı doğru çekildi…

  Bence, bir tür tekrar görebileceğimizi veya en azından önceki destek aralığına [0.014 ETH veya 57.32 dolar] yeniden gelebileceğimizi düşünüyorum, bu da muhtemelen Ethereum’a karşı %35 ila %40’ın biraz üzerinde bir düşüş olacağı anlamına geliyor. Bu düşüş oldukça makul, kabul edilebilir bir düşüş.”

  Analiz sırasında, AVAX gün içinde %1 düşüşle 107.20 dolardan işlem görüyordu.

  Solana’nın Ethereum’a karşı fiyat hareketine gelince; Merten, son 18 ayda büyük rallilerin ardından paritenin düşüş eğilimi gösterdiğini belirtti.

  “Ancak bir tüccar olarak tamamen dürüst olmam gerekirse, Solana’nın geçmişte birçok eylemi oldu. Burada (Temmuz’dan Ağustos 2020’ye kadar) bir tane gerçekleşti, fiyattaki %336 ralli. Sonra buraya [Aralık 2020], en düşük seviyelerden yatırım yapmak istiyorsanız, bu durumda, %1.000’lik bir hareket, fiyatı devasa katladı.

  Buraya da [Ağustos 2021] Eylül ayına kadarki son ralliden bir göz atıyoruz, geçmiştekine çok benzer, %350 ila %400’ün biraz üzerinde bir ralli, hiç de fena değil.

  Ama tamamen dürüst olmak gerekirse, genel olarak Eylül’den beri durgunuz. Trend burada kaybolmaya başlıyor. Aynı ivmeye sahip değiliz ve Ethereum’a karşı dayanıp dayanamayacağını göreceğiz.

  Bu aralığın altına düşerseniz [0.046 ETH veya 188 dolar], Ethereum’un Solana’yı ve diğer ana Katman-1 projelerini  geride bırakmaya başlamasının çok olumlu olduğunu düşünüyorum.”

  Solana (SOL), analiz sırasında %10 düşüşle, 203.79 dolardan işlem görüyordu.

  Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

  Stay in the Loop

  Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

  Latest stories

  - Advertisement - spot_img

  You might also like...