Daha Fazla

  Cardano (ADA) Fiyatında Yükseliş Yolda Ama Ufak Bir Engel Var

  Cardano (ADA) son zamanlarda gündemden düşmemek için farklı gelişmelerle sık sık kripto para takipçilerinin karşısına çıkıyor. Cardano fiyatı şu an bir yükseliş eğiliminde olsa da, Ethereum katili olarak bilinen altcoin gözünü şu an 3,16 dolar seviyelerine dikmiş durumda. ADA fiyatı bu seviyelere ulaşma potansiyeline sahip olsa da öncelikle aşması gereken önemli bir seviye var.

  Cardano (ADA) fiyat hareketi üst üste iki hafta 2,0 dolar seviyesinde boğalar tarafından yakalandı. ADA fiyatıyla da boğaları destekledi fakat aylık pivot ve 55 günlük SMA’dan (standart hareketli ortalama) gelen ters rüzgarla 2,40 dolar seviyelerinde karşı karşıya kaldı.

  Eğer Cardano (ADA) boğaları bu ters rüzgarı kırarak 2,50 doların üzerinde bir kapanış elde edebilirse, hızlıca bir %30’luk ralliyi yakalayabilir. ADA fiyatı biz bu haberi yayına hazırlarken 2,27 dolardan işlem görüyordu.

  2,27 dolar seviyesinde bulunan ADA son iki haftadır bir yükseliş trendini korumaya çalışıyor ve 2,0 dolardan boğaları iki hafta üst üste yakalayarak bir yükseliş yaşadı. Yine de ADA 2,0 dolardan giren boğaların trend çizgisini yukarı yönlü kırarak yeni bir fırsat yaratması gerekiyor. Bu nedenle ADA fiyatı 2,50 doların üzerinde günlük ve hatta haftalık olarak kapanışlar yaşadığı sürece boğalar yeni fırsatlar arayacak ve %30 veya yakın seviyelerde bir kar elde etmeye çalışacaktır.

  ADA boğaları daha önce iki hafta üst üste yükseliş trendi yakalamış olsa da 2,40 dolarlık seviyelerdeki direnci kıramadı ve ralliyi reddetti. Eğer boğalar yeni denemede daha sağlam bir itme uygularsa şu an 2,27 dolarda bulunan ADA’nın fiyatını kolayca 2,40 doların üzerine çıkarabilir. Bu türden bir senaryoda sıradaki hedef hızlıca 3,0 dolar olacaktır.

  ADA/USD weekly chart

  Eğer boğalar yine yükseliş trendinin üzerine çıkamazsa fiyatta artık bir azalış yaşanması da muhtemel. Boğalar bu türden bir olası senaryoda 2,0 dolardan giriş yaptığı seviyede de artık başarılı olamaz ve bir düşüş trendi ile önce 1,90 dolar seviyelerine doğru düşerek boğaları devredışı bırakır ve sonraki aşamada da 1,68 dolara kadar da düşerek güçlü bir satış baskısı yaratabilir.

  Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

  Stay in the Loop

  Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

  Latest stories

  - Advertisement - spot_img

  You might also like...