Daha Fazla

  Boğaların Bu Altcoin’i Yeni Zirvelere Taşıması Mümkün Mü?

  Solana (SOL), geçtiğimiz aylardan beri piyasa gözlemcilerinin son derece iyimser olduğu birkaç altcoin arasında yer alıyor. Varlığın bu yılki olağanüstü performansı, güvenilirliğini oldukça arttırmış durumda, öyle ki SOL, son birkaç ayda kolayca en çok konuşulan altcoinlerden biri haline geldi.

  Ekim’de, SOL’un İlk Kez 250 Dolar Seviyesini Kırdığına Şahit Olabiliriz

  Varlığın son 9 aydaki etkileyici geçmişine hızlı bir bakış, Solana’nın (SOL), fiyatın hala 2 doların altında olduğu Ocak ayından bu yana fiyatında yüzde 7800’ün üzerinde artış yaşadığını gösteriyor. Bu rakamlara bakarsak; SOL’un ilk çeyrekte en iyi performans gösteren ikinci DeFi token’ı haline gelmesi de hiç şaşırtıcı bir gelişme değil. Başarılara doymayan Solana, geçtiğimiz aylarda kaydettiği kazanımların bir kısmını kaybetmiş durumda ve yazım sırasında 157 dolardan el değiştiriyor.

  Solana’nın fiyatı üzerinde yorumda bulunan Analist John Wick’in de yakın zamanda belirttiği gibi, SOL için yükseliş fiyat hareketi devam ediyor. Wick’e göre Solana 140 dolar seviyesinde dibe ulaşmış durumda ve bundan sonra altcoin’i yeni zirveler bekliyor. Analistin yorumlarına göre; SOL’un grafiğindeki temeller; kripto para biriminin fiyatının 170 dolar seviyesini kırmasına ve böylece 200 dolara daha da yakınlaşmasını sağlayabilir.

  “Zirve noktayı beklerken yeşil kalıyoruz ve destekten iyi bir sıçrama gerçekleştiriyoruz. BTC’nin sonraki yükselişinde SOL’da havai fişekler, bekleyin.”

  Kaynak: Twitter/JohnWick

  Geçtiğimiz aylarda SOL boğalarının tutarlılığı göz önüne alındığında, SOL’un 250 doları kırması veya en azından bu fiyat işaretine ulaşma girişimlerinde bulunma ihtimali analistlere göre oldukça yüksek. Çok umut verici bir teknik tablonun yanı sıra, Solana temelleri konusunda da oldukça tatmin edici bir görüntü ortaya koyuyor.

  Solana tabanlı ürünün benimsenmesindeki kurumsal artış nedeniyle, Grayscale gibi önde gelen yatırım firmaları, şu anda 400 milyon doların üzerinde fona sahip olan Digital Large Cap (Dijital Büyük Sermaye) Fonu’na SOL’u dahil etti. Varlık, Grayscale yatırım listesinde ilk kez yer alıyor. Grayscale fondaki mevcut bileşenlerin orantılı miktarlarını sattı ve nakit gelirlerini SOL da dahil olmak üzere iki altcoin’i satın almak için kullandı. Bu gelişme sonucu Grayscale hem perakende hem de kurumsal yatırımcılar açısından geniş bir yatırımcı yelpazesine bu altcoin’i sunacağından, bunun SOL için büyük bir kilometre taşı olacağı ve fiyatını pozitif yönde etkileyeceği düşünülüyor.

  “Yapım kriterlerine uygun olarak, Gri Tonlamalı Digital Large Cap Fonu’nun portföyünü, mevcut bileşenlerin belirli miktarlarını ilgili ağırlıklarına göre satarak ayarladık ve nakit gelirleri Solana ve Uniswap’ı satın almak için kullandık.”

  Tipik eşler arası para sisteminin ötesinde daha fazla fayda sağlamak için tasarlanmış birkaç blockchain’den biri olan Solana; Cardano ve Chainlink ile birlikte hep bir Ethereum katili olarak adlandırıldı. Ancak şu anda Solana, var olan en umut verici “Ethereum katili” gibi görünüyor. Fiyat performansı göz önüne alındığında bile, SOL fiyat değeri ve yaşadığı mükemmel artış açısından ilk sırada yer alıyor. Ancak varlığın rakipleriyle eşit hale gelmek veya rakiplerine üstünlük sağlamak için piyasa kapitalizasyonunu artırması konusunda daha fazla zamana ihtiyacı olacağı düşünülüyor.

  Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

  Stay in the Loop

  Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

  Latest stories

  - Advertisement - spot_img

  You might also like...