Daha Fazla

  Analist: Altın’da Bu Seviyelere ve Gelişmelere Kilitlendik!

  Altın, haftanın son işlem gününde bir miktar pozitif ivme kazandı ve önceki günkü kayıplarının bir kısmını geri aldı. Piyasa analisti Haresh Menghani, kıymetli metalin, Avrupa seansına girerken teklif tonunu koruduğunu ve son saatte 1.760 dolar bölgesi civarındaki günlük zirvelerini tazelediğini, ancak takipten yoksun kaldığını belirtiyor. Bu arda, orta ölçekli bir geliştirici olan Fantasia Holdings’in 3 Ekim’de vadesi dolan 206 milyon dolarlık tahvilin ödemesini yapmaması ve resmi bir temerrüde yol açmasının ardından Çin’in borçlu emlak sektörüne ilişkin endişeler yeniden ortaya çıktı. Analiste göre, bu durum da, kazançları sınırlayan faktörlerin bir kombinasyonu olsa da, güvenli liman altına bir miktar destek veren kilit bir faktör oldu.

  “Beklenen NFP raporu, Fed’in bir sonraki hamlesini belirleyecek”

  Kriptokoin.com haberlerinden takip ettiğiniz üzere, ABD Kongresi’ndeki borç tavanı açmazında geçici bir ateşkes, bu ay içinde olası bir hükümet borcu temerrüdü endişelerini giderdi ve yatırımcıların güvenini artırdı. Aslında, Senato borç tavanını Aralık ayı başına kadar uzatmak için 50’ye karşı 48 oy kullandı. Tasarı şimdi imza için Başkan Joe Biden’a gönderilmeden önce onay için Temsilciler Meclisi’ne gönderilecek. Gelişme, küresel hisse senedi piyasalarında klasik bir risk alma hareketini tetikledi. Analist Haresh Menghani, Fed tarafından erken bir tapering beklentisinin, traderları getirisi olmayan sarı metal etrafında agresif alım işlemlerinden alıkoyabileceğini belirtiyor.

  Altınistihdam rakamları öncesinde kenarda durmasıyla, altın da dahil olmak üzere dolar cinsinden emtialar için ters bir rüzgar olarak hareket edebilir.

  Popüler olarak bilinen NFP raporu, Kuzey Amerika oturumunun erken saatlerinde yayınlanacak ve beklentiler ekonominin Eylül ayında 488 bin yeni iş yarattığı yönünde. Bu arada, işsizlik oranının rapor edilen ay boyunca Ağustos’taki %5,2’den %5,1’e düşmesi bekleniyor. Analist, verilerin Fed’in bir sonraki politika hamlesine ilişkin piyasa beklentilerini etkileyeceğini ve yakın vadede doları harekete geçirerek, altın fiyatlarına yeni bir yön ivmesi sağlayacağını tespit ediyor.

  Altınagresif işlemler yapmadan önce her iki yönde de sürekli bir mola vermenin ihtiyatlı olacağını vurguluyor. Analiste göre bu nedenle, sonraki herhangi bir hareket, 1.770 dolarlık bölge yakınında dirençle veya Pazartesi günü dokunulan bir buçuk haftalık zirvelerle karşılaşmaya devam edebilir. Haresh Menghani analizinde şu seviyelere dikkat çekiyor:

  Bir sonraki ilgili engel, 1.783-84 dolar alanının önündeki 1.774-75 dolar bölgesinin yakınında. Bunun üzerinde boğaların 1.800 dolarlık yuvarlak rakamı geri almayı hedeflemesi muhtemel. İkincisi, çok önemli 200 günlük SMA ile çakışıyor ve kısa vadeli traderlar için önemli bir dönüm noktası olarak hareket etmeli.

  Altınişlem aralığı alt sınırının, şimdi anında güçlü bir destek olarak ortaya çıkmış göründüğünü ve aşağıdaki ikna edici bir kırılmanın, 1.722-21 dolar bölgesi civarında, Eylül ayı boyunca 1.729 dolar ara desteğine doğru bir kayma için zemin hazırlayacağını ifade ediyor. Haresh Menghani analizinin devamında şu tahminlerde bulunuyor:

  Bazı satışların devamı, 9 Ağustos’ta dokunulan 1,687-86 dolar bölgesi civarında birkaç ayın en düşük seviyelerine düşmeden önce, aşağı yönlü yörüngeyi 1,700 dolara meydan okumaya doğru hızlandırmak için altını savunmasız hale getirebilir.

  Altın fiyatları için izlenecek teknik seviyeler

  Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

  Takip et

  Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

  Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

  Stay in the Loop

  Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

  Latest stories

  - Advertisement - spot_img

  You might also like...