Daha Fazla

  Alman Otomobil Firması, Bu Alanda Ethereum Blockchain’i Kullanan AB’nin İlk Şirketi Oldu

  Otomotiv endüstrisi finans firması Auto1 FT, Ethereum akıllı sözleşmesinden yararlanarak araç satın alımlarına finansman sağlayan ilk Avrupa şirketi oldu.

  Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

  Almanya merkezli firma yaptığı basın açıklamasında, bu hareketle, araç finansmanını kolaylaştırmak için tüm evrak işlerini ortadan kaldırmayı amaçladığını belirtti.

  Auto1 FT, akıllı sözleşmeleri tüm bu süreçte kullanacağını bildirdi. Auto1 FT, blockchain teknolojisinin güvenliği ve şeffaflığıyla maliyetleri ve hataları azaltmayı amaçlıyor.

  Auto1 FT Genel Müdürü Taimur André Rashid konuyla ilgili şöyle konuştu;

  “Dijital çözümümüz, otomobil satıcıları için verimlilik sağlıyor ve mobilite endüstrisinde yeni standartlar belirliyor. Akıllı sözleşmelerin kullanılması, bir arabanın finansmanıyla ilgili toplam harcama ve belgeleri minimuma indirir. Daha hızlı ve daha ucuz uygulamaların yanı sıra artan veri güvenliği, yüksek verimlilik sağlar. Blok zincir teknolojisi sayesinde hatalar veya karışıklıklar olmaz.”

  Sistem ayrıca ödeme yöntemlerini, hesaplamaları, ücretleri ve çok önemli kredi puanlamasını da yönetecek.

  Auto1 FT, kullanılmış araba pazarı için uygun dijital finansman çözümleri sunar ve blok zinciri teknolojisinin entegrasyonuyla, araçla ilgili tüm sözleşme ayrıntılarını tek bir anlaşmada sağlar. Ayrıca Auto1 FT, esnek ve hızlı likiditeyle otomobil bayilerini destekleyen bir sistem geliştirdi.

  Otomobil endüstrisinde devrim yarattı

  Bu hareket, artan veri güvenliği ve verimliliği gibi alanlara odaklanarak Avrupa araç finansmanında adeta bir devrim yarattı. Şirkete göre, blok zincir entegrasyonu, dijitalleşmeyle genişlemenin ilk adımları arasında yer alıyor.

  Ayrıca, Haziran ayında firma, menkul kıymet token arzı (STO) gerçekleştiren ilk Alman otomotiv şirketi oldu. 4 milyon Euro değerinde bir şirket tahvilini tokenleştirmesi amaçlandı.

  Stay in the Loop

  Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

  Latest stories

  - Advertisement - spot_img

  You might also like...