Akşener'den Çin'in Ankara Büyükelçiliği'ne: Bu tehditler bize sökmez

1 hafta önce 4
 Bu tehditler bize sökmez

SON DAKİKA HABERİ: Çin'in Ankara Büyükelçiliği'nin açıklamasına ilişkin ''Bu tehditler bize sökmez'' diyen Akşener, ''O pis elinizi, Uygur'un sinesinden çekene kadar da mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Bunu böyle bilesiniz'' ifadelerini kullandı.

Son dakika haberi! 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Meclis'teki grup toplantısında konuştu.  

Çin'in Ankara Büyükelçiliğinin açıklamasına ilişkin konuşan Akşener, ''Bu tehditler bize sökmez'' diyerek tepki gösterdi. 

Akşener konuya ilişkin sözlerini şöyle sürdürdü: 

''Biz, bu mücadeleyi bugün Türkiye'de bu kürsüden veririz. Yarın, gün gelip de iktidar olduğumuzda uluslar arası toplumu karşınıza diker, öyle mücadele veririz. Ama bu mücadeleden asla vazgeçmeyiz. Ve o pis elinizi, Uygur'un sinesinden çekene kadar da mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Bunu böyle bilesiniz."

AKŞENER VE YAVAŞ'A TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Akşener Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Barın Katliamı" etiketini kullanarak "Çin esaretine boyun eğmeyen Doğu Türkistanlı soydaşlarımızı anıyorum, uğradıkları zulümlere sessiz kalmayacağız" demişti.

Yavaş da "Katliamın acısını 31 yıl geçmesine rağmen hala hissediyoruz" mesajı paylaşmıştı.

Çin Büyükelçiği bu paylaşımlara yanıt verdi. Mesajda "Çin'in toprak bütünlüğüne meydan okunması şiddetle kınanmaktadır" denildi .

Akşener ve Yavaş'ın etiketlendiği bu mesaj sonrası Büyükelçi Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı. Büyükelçi Dışişleri Bakanı Yardımcısı Yavuz Selim Kıran'la görüştü.

Tüm Makaleyi Okuyun